55

Wóz asenizacyjny typ T-513 firma POMOT Chojna wyprodukowała z myślą o rolnikach obsługujących swoje jak również inne gospodarstwa rolne, a także dzięki bogatemu wyposażeniu z powodzeniem może być wykorzystywany w dodatkowych działalnościach tj. opróżnianie przydomowych oczyszczalni oraz czyszczenie kanalizacji ściekowej, może on być również wykorzystywany do pracy w przedsiębiorstwach komunalnych.

 

Przeznaczenie: 

Wóz asenizacyjny typu T-513 przeznaczony jest do:

  • usuwania, transportu i przepompowywania gnojowicy ze zbiorników podziemnych jak i naziemnych z wysoko położonym punktem czerpania, 
  • rozlewania gnojowicy na polach uprawowych, łąkach i pastwiskach, 
  • sporządzania, mieszania i rozlewania płynnych nawozów RSM na polach uprawowych, 
  • usuwania nieczystości i osadów z głębokości do 6 m z kanałów, dołów i szamb, 
  • czyszczenia sadzawek, basenów przeciwpożarowych, zbiorników ze szlamu i mułu, 
  • obsługi przydomowych oczyszczalni ścieków, 
  • transportu wody do nawadniania pól, 
  • zaopatrywania poideł dla zwierząt w wodę,
  • a także do akcji gaśniczych prowadzonych przez straż pożarną.


Najważniejsze elementy wyposażenia to:
1. Podwozie wykonane z kształtowników zamkniętych ze specjalnymi wzmocnieniami zawieszone na zestawie kołowym typu BOGIE (tandem resorowany) z ogumieniem 23.1 x 26 oraz z tylną osią skrętną, przystosowanym do poruszania się po drogach publicznych z prędkością do 40 km / h.
2. Podwozie przygotowane pod aplikator naglebowy oraz doglebowy
z możliwością sterowania z kabiny ciągnika.
3. Specjalny układ sterujący tylną osią skrętną, dzięki któremu koła tylnej osi są kierowalne i skręcają wraz z ciągnikiem, ułatwiając tym samym manewrowanie wozem.
4. Kompresor firmy MORO typ PM 80 z napędem hydraulicznym, który dzięki specjalnej konstrukcji umożliwia nieprzerwaną pracę przez ponad godzinę czasu z zachowaniem normalnej temperatury pracy. Kompresor MORO wyposażony jest również w automatyczną smarownicę łopatek co ułatwia obsługę wozu asenizacyjnego.
5. Obrotowe ramie ssawne firmy MORO zapewniające obrót o kąt 320 stopni, jak również możliwość opuszczania i podnoszenia o kąt +/- 27 stopni w całości sterowane hydraulicznie z dołączonego pilota dla którego opróżnienie naziemnego oraz podziemnego zbiornika nie stanowi najmniejszego problemu.

ico 03Pliki do pobrania

 Ulotka informacyjna - PDF
Copyright 2011 POMOT